TheGrue

KOŠARKA | Jolly nadigrao Škrljevo

19.10.2015

Za razliku od prethodnih, utakmica Škrljeva i Jolly pružila je pravu košarkašku poslasticu. Momci pod dirigentskom palicom Damira Milačića sjajno su otvorili susret. Serijom 11:2 sredinom prve četvrtine, u kojoj su zabili čak 30 poena, odmaknuli su na 7 poena razlike do kraja prve dionice.

Škrljevo je puno bolje ušlo u drugu četvrtinu u kojoj predvođeno iskusnim Jasminom Perkovićem radi nevjerojatnu seriju 16:3, pa na tri minute do velikog odmora ima +8 (45:37). Jolly ipak konsolidira svoje redove u završnici prvog dijela, te nakon trice Washingtona na pauzu odlazi s minimalnim zaostatkom (49:48).

Gosti puno bolje ulaze u drugi dio utakmice. U trećoj četvrtini ostavljaju domaćine na sedam poena zaostatka na krilima Paška Vrlike (69:76). Unatoč silnim naporima bakarskog sastava Milačićevi momci ne dopuštaju više ikakav preokret, te uz nekoliko oscilacija ipak uspijevaju iskontrolirati rezultat do samog završetka za konačno slavlje 96:94.

Ključni ubačaj za goste bio je onaj na kraju itekako raspoloženog Josipa Gulama (12p) s linije slobodnih bacanja za 96:93. Jolly je do prve pobjede predvodio Paško Vrlika s 23 koša i sedam skokova, dok su Vraneš i Washington zabili 18, odnosno 14 poena.